Для чого потрібні харчові герметики?

Однокомпонентні силіконові герметики, що вулканізуються при кімнатній температурі, прості в застосуванні, надійні і довговічні, тому дуже популярні при проведенні різних ремонтних робіт.
 
У початковому стані силіконові герметизуючі матеріали мають вигляд пасти, яка може наноситися як на горизонтальні, так і на вертикальні поверхні. Контактуючи з вологістю з повітря, паста полімеризуется і перетворюється в міцну силіконову гуму.
 
Герметики на основі силікону можуть бути кислотними і нейтральними. Перші містять оцтову кислоту, яка допомагає складу краще закріплюватися на поверхні і укріпляти. Кислотні герметики обходяться дешевше в порівнянні з нейтральними, проте їх не слід використовувати на тих поверхнях, що зазнають окислення і корозії. Крім того, застосування оцтових герметиків обмежена через їх різкий запах.
 
Нейтральні різновиди силіконових герметиків не містять концентрованої кислоти і сумісні з більшою кількістю основаній. Однак через свою універсальність вони набагато дорожче оцтових.
 
У число нейтральних входять санітарні та харчові герметики.
 
Санітарні містять фунгіцидні добавки, що перешкоджають розвитку грибка і цвілі. Такі матеріали зазвичай використовуються в приміщеннях з підвищеною вологістю і ризиком розмноження шкідливих мікроорганізмів (у ванних кімнатах, санвузлах, кухнях).
Харчовий герметик безпечний для здоров'я людини і не виділяє шкідливих речовин в навколишнє середовище, тому застосовується для герметизації різних з'єднань, що контактують з продуктами харчування та питною водою

Харчовий силіконовий герметик

Харчовий силіконовий герметик використовується для герметизації швів в резервуарах з питною водою, водяних фільтрах, в стерильних приміщеннях (наприклад, операційних) та приміщеннях харчових підприємств (виробничих цехах, їдальнях, кухнях і т.д.).
 
Герметики з харчовим допуском необхідні також для обслуговування пластикових і металевих фітингів трубопроводів з гарячою і холодною питною водою (наприклад, в водопроводах сільськогосподарського призначення або дренажних системах).
 
Харчові герметики, як і будь-які інші, вимагають підготовки поверхні об'єктів, що підлягають герметизації. Розглянемо етапи попередніх робіт.

Очищение поверхности перед нанесением герметика

Спочатку необхідно упевнитися в сумісності герметика з пластиковими, лакофарбовими та іншими типами поверхонь.
 
Шви зачистити, усуваючи забруднення, частки пилу, піску та інші сторонні елементи, через які зчеплення герметизуючого матеріалу з поверхнею може постраждати.
 
Щоб почистити цільні поверхні, рекомендується використовувати засоби, що містять ацетон, і клапті м'якої речовини. Якщо поверхня пориста, краще застосовувати механічні способи очищення (коло для шліфування або щітку зі сталі).
 
 

Основні властивості харчового герметика

Герметик силіконовий, який згодом може контактувати з питними рідинами або продуктами харчування, повинен володіти:

 • Нетоксичністю (мати допуск до використання в харчовій промисловості)
  Стійкістю до високих температур (найчастіше в побуті герметики використовуються для ремонту нагріваючих пристроїв: чайників, панелей, плит, духових шаф та ін.)
  Водонепроникністю
  Гарною адгезією до багатьох матеріалів (металів, бетону, кераміці, склу, твердим пластикам, пофарбованим і емальованим поверхням)
  Доброю стійкістю до масел, жирів, спиртів і чистячих засобів
  Еластичністю
  Малим часом сушіння при кімнатній температурі

 

Dowsil 732 clear
 
 
У технічній документації до харчових герметикыв їх допуск на контакт з продуктами харчування позначається як відповідність стандартам NSF.
 
Наприклад, у герметика Dowsil 732 clear (Dow Corning 732 clear) прописані його типові властивості, модифікації і стандарти, яким він відповідає - зокрема, NSF 51 і NSF 61.
 
 

 

Застосування для ремонту скляних електричних чайників

При різких перепадах температур, подіннях або виробничому браку скляна колба чайника може тріснути. У багатьох випадках ця проблема вирішувається за допомогою спеціального харчового герметика - безбарвного силіконового складу, безпечного для людини при контакті з питною водою.
 
Перед проведенням робіт промийте пошкоджену ділянку теплою мильною водою, потім знежирте його розчинником і добре висушіть (волога послаблює адгезію силіконового складу).
 
Нанесіть тонкий шар герметика на тріщини за допомогою шприца.
 
Після повного застигання матеріалу закип'ятіть воду в чайнику і вилийте її; для подальшої безпечної експлуатації приладу зробіть цю процедуру не менше трьох разів.
 
 

Устранение течи чайникаУ разі, якщо електричний чайник протікає знизу, також може допомогти харчобезпечний високотемпературний герметик:

 • Зніміть дно чайника, яке зазвичай зафіксовано на кількох саморезах
  Витягніть прокладку ущільнювача і нагрівальний диск
  Перевірте цілісність прокладки, диска і корпуса, щоб виявити причину течі
  Якщо пошкоджений корпус, нанесіть в потрібні місця герметик і почекайте до його затвердіння
  Якщо видимих пошкоджень немає, причиною течі може бути ослаблення з'єднання між корпусом і диском; для вирішення цієї проблеми приберіть накип
  Зберіть чайник і перевірте його, прокип'ятивши воду

Застосування при збірці та ремонті кухонної техніки

При складанні і ремонті кухонної техніки (посудомийних машин, панелей, газових і електричних плит, духових шаф і т.д.) використовується спеціальний нетоксичний термостійкий герметик, який відрізняється високою верхньою межею робочих температур (до +250 °С), механічною міцністю, водостійкістю і відмінною адгезією до багатьох матеріалів (металів, скла, кераміки, пластиків, силіконової гуми).

Міцність і довговічність одержуваних сполук багато в чому залежить від якості підготовки поверхонь, що склеюються. Перед нанесенням герметика їх необхідно ретельно очистити від слідів жиру, вологи, бруду, пилу, старих покриттів, потім знежирити і висушити.

Установка варочной панели на герметик

Перед проведенням операції по установці і ущільненню варочних панелей, рекомендується захистити поверхню за межами герметизуючого шва малярською стрічкою. Працювати рекомендується в спецодязі і рукавичках, керуючись інструкцією із застосування герметика.
 
Склад наноситься безперервною лінією і відразу розгладжується шпателем, змоченим мильною водою. Свіжі сліди зайвого герметика відразу видаляються вологою ганчіркою.
 
Герметик для варильних панелей не тільки перешкоджає проникненню води і інших рідин під основу, а й сприяє захисту кухонної техніки від появи грибка і цвілі за рахунок вмісту в складі фунгіцидів.
 
 

Чим категорично не можна користуватися при ремонті кухонної побутової техніки?

На форумах часто зустрічаються поради по ремонту чайників і духовок епоксидними смолами, дихлоретаном, космофеном, клеєм БФ-2 і навіть стоматологічними цементними складами. Цього робити категорично не рекомендується, так як всі ці речовини в тій чи іншій мірі токсичні, а останні склади - тендітні і непластичні, не розраховані на високі температури.

 • Maestro
 • Mastercard
 • Приват24
 • Visa