Герметик силіконовий та акриловий - в чому різниця?

герметикиВ ході проведення будівельно-ремонтних робіт практично завжди постає питання щодо закладення і герметизації щілин, тріщин і швів. Для цих цілей використовують спеціальні матеріали на основі полімерних речовин - герметики. Найбільш популярні силіконові і акрилові герметики.
 
Ці матеріали характеризуються простотою застосування і високими експлуатаційними властивостями.
Який герметик краще - акриловий або силіконовий?

Щоб відповісти на це питання, далі розглянемо основні властивості і характеристики герметиків кожного типу, зрозуміємо в чому їх сильні і слабкі сторони і визначимо оптимальні області їх застосування.

Акриловий герметик

Акриловый герметик Moment

Основу акрилових герметиків складає водна дисперсія полиметилметакрилата. Крім того, до складу входять наповнювачі, загусники, пластифікатори, Може містити розчин аміаку, біоцидниє добавки.
 
Будь-яких розчинників у складі цього матеріалу не міститься.
 
Оптимальні властивості цього типу герметиків проявляються в діапазоні температур +20 ... + 70 градусів.


 

Це один з найбільш екологічних, пожежобезпечних та універсальних складів для герметизації і закладення швів.

Для професійного застосування існують багатокомпонентні склади. Вони складніше в застосуванні, тому в побуті не використовуються.

Силіконовий герметик

Герметик силиконовый Dow Corning 732

Герметик силіконовий, як і акриловий, може бути однокомпонентним і багатокомпонентним.
 
Другий тип складніше в застосуванні, але властивості таких матеріалів набагато вище.


 

Ці матеріали поділяються на три класи за способом затвердіння:

 • Нейтральні. Виготовлені з використанням спиртових складів. При затвердінні вони не виділяють агресивних речовин, тому можуть застосовуватися на будь-яких поверхнях
   
  Кислотні при затвердінні виділяють оцтову кислоту і мають різкий запах. Кислота вступає в реакцію з металами і призводить до псування таких поверхонь, тому область застосування таких герметиків обмежується хімічно стійкими поверхнями - кераміка, бетон, дерево і т.д. Після затвердіння кислотні герметики не роблять шкідливого впливу і не мають запаху
   
  Гарячого затвердіння. Такі склади розігріваються і в розплавленому вигляді наносяться на герметизируемой поверхню. Після охолодження вони являють собою речовини, схожі на гуму

 

Серед цих матеріалів велику популярність придбали прозорі силіконові герметики. Вони практично непомітні на забарвлених і кольорових засадах і добре вписуються в різні інтер'єрні рішення. Герметик силіконовий прозорий можна застосовують як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.

Відмінності акрилового і силіконового герметика

Герметик силіконовий акриловий - в чому між ними різниця?

Це стане очевидним, якщо уважно проаналізувати склад і властивості цих матеріалів.

Відмінності у властивостях

 • Одне з головних відмінностей таких герметиків полягає в тому, що шви, сформовані акриловими матеріалами, в подальшому легко обробляються. Вони можуть піддаватися подальшому фарбуванню. У разі необхідності реставрації шва можна провести його локальне оновлення. На силікони фарба лягає погано. Після затвердіння такий шов практично не піддається механічній обробці. При необхідності видалення та заміни невеликої ділянки є ризик пошкодити все з'єднання
   
  Хто б що не говорив про вологостійкість акрилових складів, вона значно гірше, ніж у силіконових. Це пояснюється просто - їх основу становить водна дисперсія акрилатов, тому вони рано чи пізно розчиняються водою
   
  У порівнянні з акриловими силіконові герметики більш еластичні і при полімеризації дають меншу усадку
 •  

 • Силіконові склади краще витримують атмосферні дії. Вони не втрачають своїх властивостей на морозах і в спеку, в умовах снігу і дощу. Акрилові працюють в більш вузькому діапазоні робочих умов
   
  Акрилові герметики паропроніцаєми. Силіконові - абсолютно герметичні
   
  Акрилові склади ідеальні при використанні на пористих поверхнях, таких як бетон або дерево. Силіконові склади мають відмінну адгезію і з гладкими поверхнями - склом, пластиком, металом
   
  Силіконові герметики можуть мати кілька колірних варіантів (прозорий, білий, чорний, сірий, червоний). Акрилові склади випускаються в самих різних колірних варіантах
   
  Термін служби силіконів становить понад 20 років. Акрилові склади менш довговічні. Згодом вони висихають і тріскають

Відмінності у застосуванні

Як бачимо по перерахованим властивостям, між силіконовим і акриловим герметиком різниця досить відчутна. Це і визначає оптимальну область їх застосування.

 • Склади на базі акрилових полімерів краще використовувати всередині приміщень при відсутності постійного впливу води. Вони ідеальні для закладення тріщин і зазорів. Можуть використовуватися для герметизації віконних рам, дверних прорізів, при установці сантехніки, для ремонту дрібних будівельних дефектів. Вони незамінні в тих випадках, коли шов підлягає подальшому фарбуванню
   
  Герметики на основі силіконів застосовуються і всередині і зовні приміщень. Вони характеризуються більш високою стійкістю до вібрацій і впливу хімічно агресивних речовин, високих і низьких температур, більш еластичні, тому широкого поширення набули в промисловості і на транспорті. Герметики силіконові не бояться вологи, тому можуть використовуватися для герметизації акваріумів, душових кабін і інших виробів, що піддаються постійному впливу води.
За вартістю акрилові склади значно виграють - вони як мінімум в півтора рази дешевше.

Як наносити герметики?

Технологія нанесення силіконових і акрилових герметиків в загальних рисах однакова.
 
Якщо збираєтеся використовувати силіконовий герметик кислотного типу затвердіння, то надіньте респіратор і забезпечте провітрювання приміщення - в процесі полімеризації такий матеріал виділяє пари оцтової кислоти.
 
 
При роботі з акриловим або нейтральним силіконовим складом ніяких особливих запобіжних заходів можна не робити. Ці матеріали абсолютно безпечні, однак працювати бажано все ж в рукавичках.
 
Спочатку поверхні, на які буде наноситися складу, необхідно підготувати. Їх очищають від бруду і пилу, знежирюють і просушують.
 
Поверхні, на які герметик не повинен потрапити, слід захистити за допомогою малярного скотча або інших засобів.
 
Потім герметик наноситься по довжині шва з пістолета, шприца, з тюбика або з автоматичними дозуючими пристроями. При цьому за допомогою спеціального наконечника формується смуга заданої форми і розміру.
 
При необхідності поверхню шва вирівнюється і розгладжується за допомогою шпателя або вручну.
Повний час застигання та набору повної міцності у акрилів і силіконів приблизно однакове і залежить від конкретної марки складу і товщини шва. Зазвичай воно становить від доби і вище.

Щоб видалити надлишки неотверділі складу можна скористатися механічним способом або змиванням. Отверділий склад видаляється з поверхні зрізанням, соскабливанием або за допомогою спеціальних розчинників.

Як правильно вибрати відповідний герметик?

Коли ремонт наближається до завершення і настає цикл оздоблювальних робіт перед нами неминуче постає завдання вибору силіконового або акрилового герметика.
 
Насправді однозначної відповіді на це питання не існує. Все залежить від безлічі факторів. Кожен з цих матеріалів має велику кількість корисних властивостей, проте не позбавлений і деяких недоліків. Все це необхідно врахувати, щоб вибір виявився правильним, а застосований матеріал служив довго.
 
Для правильного вибору необхідно чітко відповісти на питання:
 • Де конкретно передбачається використовувати матеріал?
 • В яких умовах він повинен працювати? Чи впорається з цими умовами той чи інший склад?
 • Чи буде проводитися додаткова обробка шва після його полімеризації?
 • Чи важлива естетична складова від застосування герметика? Чи забезпечить він при цьому задані вимоги до естетики?
 • Як довго герметик повинен виконувати необхідні функції?
 • Чи важлива економічна складова при виборі?

 

Якщо виявиться, наприклад, що необхідно закрити зазор у віконному отворі всередині приміщення, то оптимальним для цієї мети буде акриловий герметик - він добре зчіплюється з пористим бетонною основою, паропроніцаєм, після обробки його можна обробити і пофарбувати. До того ж він набагато дешевше силіконового конкурента.
 
Якщо необхідно загерметизувати душову кабінку, то краще вибрати силіконовий склад - він набагато краще протистоїть дії води протягом тривалого часу, не фарбує при вібраціях, його не треба обробляти після застигання.
Знаючи герметизирующие відмінності акрилового герметика від силіконового і провівши нескладний аналіз можливостей кожного матеріалу, можна легко прийти до вирішення і зробити правильний вибір.

 

 • Maestro
 • Mastercard
 • Приват24
 • Visa