Як чистити дросельну заслінку: порядок дій

Очищення дросельної заслінки - нескладна процедура, яку можна виконати самому, це не займе багато часу. До того ж, Ви зможете заощадити свої гроші, а якість виконаної роботи не викличе сумнівів.
Автомобіль є складним поєднанням різних вузлів і механізмів. Обслуговування автомобіля краще надати професіоналам. Але багато власників машин намагаються самі обслуговувати свої транспортні засоби. Деякі поломки автомобіля дійсно можна визначити і почати ремонтувати самостійно.
 
Наприклад, коли у машини підвищився витрата палива, є ривки при русі, є бензиновий двигун на холостих обертах працює нестабільно і якщо є проблеми при запуску, - слід перевірити дросельну шайбу - швидше за все проблема в ній, тому що вона забруднена. Її зняття і очищення зазвичай займає не більше однієї години часу. Для цього потрібно небагато інструментів і акуратність.

Що таке дроссельна заслінка?

Дросельна заслінка бере участь у виробництві паливо-повітряної суміші за допомогою регулювання подачі повітря безпосередньо у впускний колектор ДВС.
 
У дроселя є дві сторони: одна соедіненан з повітряним фільтром, інша зі впускним колектором. Коли відбувається натискання на педаль акселератора, заслінка відкривається і починає пропускати повітря в колектор. При чому, якщо натиснути сильніше, то сильніше вона відкривається і повітря проходить більше. Усередині колектора виходить паливо-повітряна суміш, яка потім йде в двигун.

 

Конструкция дроссельного узла

 

Якщо взяти бюджетний автомобіль, то в них використовується механічна дросельна заслінка. З нею легко проводити діагностику, її демонтаж і чистку, тому більша частина автовласників самостійно обслуговують цей вузол.
 

На більш дорогих моделях машин ставиться електронний дросель. Її не варто розбирати самостійно. Зазвичай все поломки цього вузла можна вирішити за допомогою настройки або заміни датчика положення, що забезпечує передачу інформації на електронний блок управління.

Основные части электронной дроссельной заслонки

 

Чому забруднюється дросельна заслінка

Повітря, що надходить в заслінку містить в собі пил, тверді суспензії і тому подібні продукти, які потрапляють через повітряний фільтр, особливо якщо несвоєчасно його міняти.
 
Частинки пилу всередині двигуна осідають в шарах моторного масла, що покриває корпус дроселя і саму дросельну заслінку.

 

Грязный дроссель

 

Також дросельна заслінка може забруднюватися від зносу циліндрів і поршнів, від палива поганої якості, від некоректної роботи системи вентиляції газів, внаслідок чого суміш з масляного туману і продуктів згоряння потрапляє на вузол.
 
В результаті цього дросельна заслінка може так сильно обрости забрудненнями, що іноді почне «залипати». Велике скупчення нагару не дозволяє їй повністю закритися, і заслінка починає пропускати занадто велика кількість повітря. І тоді без її очищення ніяк не обійтися.

Симптоми забруднення заслінки

Відкладення нагару в заслінці не завжди заважають роботі дросельного вузла. Проблеми часто виникають через поломки датчика положення або неправильної роботи приводу, з іншими проблемами.

Утруднений запуск ДВС, зменшення його потужності і динаміки, нестабільність на холостих обертах, а також затримка оборотів при відпуску педалі акселератора говорить про несправності в дросельній заслінці.
Навіть якщо несправності ніяк не пов'язані з дросельним вузлом, його все одно бажано протестувати і почистити.
 
При проблемах з електронної дросельної заслінкою найкраще звернутися на СТО, де професійні працівники усунуть причини несправності і не завдадуть шкоди механізму.

Як чистити дросельну заслінку

Особливу увагу потрібно приділити датчику положення (ДПДЗ), а також регулятору холостого ходу (РХХ). Ці елементи відповідають за рушання автомобіля і підтримку оптимальних оборотів (в залежності від навантаження на бортову мережу). Дані вузли потрібно ретельно очистити, тому що легкого втручання в цьому випадку недостатньо.
 
Для таких робіт потрібно підготувати гайковий ключ, викрутки, очищувач і кисть.

 

Демонтаж заслінки

Спочатку потрібно провести демонтаж дросельної заслінки. Для цього слід зняти повітряний патрубок, який пов'язує повітряний фільтр і вузол дроселя. Далі - відкрутити болти, за допомогою яких корпус фільтра з'єднаний з двигуном, а потім відкріпити нижній патрубок.

 

Демонтаж дроссельного узла

 

Тут потрібно перевірити стан гумових ущільнювачів. Згодом вони зсихається, а це, в свою чергу, призводить до люфту і вібрації корпусу фільтра. У разі слабкої затягуванні болтів виникає підсос повітря. Між корпусом фільтра і заслінкою є гумове кільце, - його потрібно одягнути на фільтр (це надалі полегшить складання).
 
Якщо заслінка має механічне управління, з неї потрібно зняти тягу. Це просто: необхідно її підчепити і відсунути в сторону. Далі від'єднується регулятор холостого ходу, а також датчик положення заслінки - простим отжатием роз'ємів.
 
І останнє - потрібно зняти фіксуючу скобу, і потім витягнути дросельну заслінку.
 
Не варто забувати заткнути отвір впускного колектора - можна серветкою або будь-який чистою ганчіркою. Це робиться для того, щоб всередину не потрапляла пил.

 

Чистка дросельної заслінки

 

Спочатку потрібно зняти регулятор холостого ходу: він закріплений двома гвинтами. Під регулятором є гумове кільце. Це кільце бажано не пошкодити, але не варто для цього замочувати деталь в бензині або ж терти її.
 
Якщо гумовий ущільнювач виглядає зношеною, то потрібно купити новий.
Щоб очистити дросельну заслінку, підійдуть будь-які засоби. Але найефективніший з них - Очисник металул  Molykote Metal Cleaner, створений на основі суміші органічних розчинників

Очиститель металла

Molykote Metal Cleaner Spray дуже швидко видаляє різні хімічні забруднення і нафтопродукти, потім випаровується з поверхні і не залишає ніяких слідів.
 
Чистка дросельної заслінки з зовнішньої сторони не має сенсу, так як вузол дуже швидко запилюється. Не варто витрачати на це багато часу. Добре очистити слід саме внутрішні поверхні заслінки, особливо в тому місці, де вона з'єднується з корпусом, а також шток заслінки і колодязь датчика холостого ходу, канали подачі повітря.
 

Після цих процедур заслінку слід добре висушити і потім переходити до складання вузла.

 

Збірка дросельної заслінки

Спочатку ставимо регулятор холостого ходу, після цього заслінку повертаємо на своє місце і фіксуємо кріпить скобою. Вузол повинен встановитися в паз. Далі необхідно встановити тягу. Бажано змастити наконечники будь пластичним мастилом. Потрібно також вручнуюпроверіть хід тяги. Він повинен проходити без ривків або закушування.
 
Потім патрубок вентиляції надягаємо на корпус повітряного фільтра, прикручуємо його болтами і надягаємо повітряний патрубок.

 

Налаштовуємо регулятор холостого ходу


Регулятор холостого хода

Після того, як ми почістлі дросельну заслінку, переходимо до налаштування регулятора холостого ходу. Обов'язково має бути від'єднано клеми акумулятора на 15 хв., А потім знову їх одягнути. Потім запускаємо двигун.
 
Він повинен пропрацювати 10 хвилин на холостому ходу. Далі на 10 сек глушимо двигун і знову запускаємо. Коли двигун досяг робочої температури, - можна користуватися автомобілем.
 
Не лякайтеся, якщо після зміни РХХ виникають проблеми в оборотах. Це тому, що датчик поступово адаптується до роботи і не входить в потрібне положення відразу.
 
 
 
Якщо у дросельної заслінки електроуправління, то її регулювання проходить так. Коли двигун прогрівається до необхідної температури, потрібно його зупинити на 10 сек. Далі включаємо запалювання на 3 секунди і тут треба 5 разів натиснути на газ. Потім потрібно натиснути педаль газу до упору і зафіксувати її в цьому положенні, поки індикатор «Check engine» на панелі не діятиме на постійній основі горіти. Потім відпускаємо газ і запускаємо двигун.

Як часто потрібно обслуговувати заслінку

На це питання немає однозначної відповіді. При активному використанні автомобіля, при великих оборотах, а також в складних умовах чистку потрібно робити досить часто. У напруженому режимі роботи заслінка може дуже швидко повністю засмітитися (наприклад, через 40000 км пробігу).
 
Якщо стиль водіння легкий і спокійний, досить перевіряти вузол 1 раз в 100 тис км. Однак, якщо є проблеми роботи двигуна, то дросельний вузол буде дуже швидко забруднюватися до тих пір, поки не усунені неполадки ДВС.

Чого не слід робити при очищенні

При очищенні дросельної заслінки потрібно пам'ятати про те, чого не слід робити:

 • Частка з будь-якого приводу
   
  Чистити заслінку без демонтажу
   
  Застосовувати щітки з грубими щетинами замість м'яких
   
  Чи не приділяти належної уваги налаштувань оборотів після очищення
   
  Прибирати молибденовое покриття, нанесене всередині на стінках і заслінки
   

  Докладати величезних зусиль, тому що це може привести до пошкоджень заслінки і датчика, який стоїть поруч

 • Як збільшити термін служби дросельної заслінки

Якщо заводське покриття дроселя пошкоджено, його потрібно відновити. Цей захисний шар не дає пилу налипає на поверхню і реально збільшує термін експлуатації вузла.
 
Для цього потрібен склад на основі дисульфіду молібдену - АФП (антифрикційне покриття). Вони бувають як в рідкому вигляді, так і у вигляді аерозолю. Аерозоль застосовувати набагато зручніше - він прості у використанні, не вимагає особливих навичок.
 

Антифрикційне твердосмазочное покриття Molykote D-321R Spray відмінно підходить для застосування в дросельних заслінки.

 

покрытия для дроссельной заслонки

 

Molykote D-321R відновлює заводське покриття на внутрішніх сторонах вузла, захищаючи його від зносу і тертя.

Покриття наноситься в декілька шарів з сушкою в 10 хвилин між кожним шаром. Після 12 годин при кімнатній температурі проходить повне затвердіння.

 • Maestro
 • Mastercard
 • Приват24
 • Visa