Моторна олива: оригінал або підробка - як відрізнити?

Всі автомобілі працюють на паливі і з оливою в двигуні. Але бувають випадки, коли робота без змащення навіть краще, ніж залити в агрегат масло-підробку. Давайте з'ясуємо, як відрізнити підроблене масло від оригіналу?
 
Якщо Ви купили дешеве масло, можливо, це може стати тим самим випадком, коли економія може обернутися набагато більшими витратами. Так, можна заощадити кілька сотень гривень на маслі, але дорогий ремонт двигуна обійдеться вже в кілька тисяч. Чи виправданий такий ризик? Безумовно ні. Але інша справа, якщо підроблене моторне масло продають Вам під виглядом оригіналу.
 
На що потрібно звернути увагу при виборі моторного масла?
 
В даний час на ринку існує велика кількість олив різноманітних виробників, тому розповісти про характерні риси кожного продукту неможливо. Але є універсальні ознаки на всіх маслах, що відрізняють оригінальне масло від підробленого.
 

Моторна олива: оригінал або підробка - як відрізнити?

 

Каністра

Хороші виробники масел велику увагу приділяють такому аспекту, як упаковка моторного масла. У кожної марки каністри відрізняються своєю власною формою, особливим якісним пластиком і поверхнею. Якщо на каністрі помітні зварні шви або є облой, якщо від каністри відчувається неприємний запах пластика, - значить у вас підробка.

Етикетка

На каністрі оригінальної оливи наклейки завжди приклеєні рівно і якісно. До того ж, якість друку наклейки повинна бути ідеальною. Коли етикетка наклеєна нерівно або її можна відклеїти, а саме зображення нечітке, - не потрібно купувати це масло. А в разі, якщо в написах є помилки, то це безперечно контрафакт.

Кришка

Оригінальна олива має на каністрі кришку, яку неможливо відкрити без наслідків - передбачено або фіксаторне кільце, або наклейка, або надруковане зображення, або комбінація відразу декількох захисних елементів. На кришках гравіруються логотипи виробників і наносяться переливаючі на світлі голограми. Плюс сам пластик кришки повинен бути якісним. При найменших ознаках підробки моторне масло краще не купувати.

Додаткові елементи захисту

Це може бути мембрана під кришкою, QR-коди на етикетці та цифрові комбінації, які дозволяють перевірити моторне масло через online-сервіси на оф. сайті виробника, маркування з датою штампування каністри і розливу масла (каністра повинна бути зроблена раніше, ніж її вміст) і інші чинники, які відрізняються у різних брендів.

Точка продажу

Потрапивши на підробку шанс нижче у офіційного дилера, де обслуговується Ваш автомобіль, а також у великих магазинах і тим більше у офіційних представників моторних масел. Перед покупкою бажано на сайті бренду знайти авторизовані точки у Вашому місті і звернутися до них. А при особистому візиті не зайвим буде поцікавитися наявністю сертифіката офіційного дилера - зазвичай ці документи знаходяться у відкритому доступі, а якщо їх немає в торговому залі, то поважаючі себе продавці, завжди їх покажуть.

У будь-якому випадку, збираючись купувати моторне масло відомих брендів — TexacoMobilHavolinePristaTotal і інших - не полінуйтеся зайти на офіційний сайт потрібного вам виробника. Вивчіть список авторизованих продавців у вашому місті, характерні ознаки оригінальної продукції і вже потім, з усіма цими знаннями, вирушайте за покупкою.

Вартість моторної оливи

Мабуть, головний критерій, яким привертають підробки. Низька вартість каністри повинна відразу ж насторожити - ніякі акції та спеціальні пропозиції не можуть служити виправданням для ціни. Що невідомі онлайн-магазини, що незрозумілі офлайн-продавці не стануть торгувати собі в збиток, і якщо вони продають моторне масло за підозріло «вигідною» ціною, швидше за все мова йде про контрафактну продукцію.

  • Maestro
  • Mastercard
  • Приват24
  • Visa