Особливості силіконових компаундів від DOWSIL і Molykote

Силіконові компаунди DOWSIL і Molykote - матеріали, призначені як для нерухомих, так і для рухливих з'єднань. Головна особливість компаундів - здатність одночасно виконувати герметизуючі, змащувальні, електроізоляційні та інші функції.

Призначення та особливості силіконових компаундів від Dow

Склад компаундів Molykote і DOWSIL

Основні характеристики компаундів Molykote і DOWSIL

Застосування компаундів

Призначення і особливості силіконових компаундів від Dow

Ідея змащування складається в утворенні між контактуючими поверхнями рухомих або нерухомих з'єднань проміжного шару змащуючого матеріалу. Основними завданнями цього шару є зниження тертя і зносу, запобігання утворенню задирів і схоплювання.

Додатково шар мастила може виконувати і деякі інші функції:

 1. Оберігати поверхні від утворення корозії
 2. Захищати поверхні від впливів навколишнього середовища - вологи, пилу, бруду
 3. Знижувати шум за рахунок демпфірування вібрацій у вузлах тертя
 4. Відносити частки зносу із зони тертя і відводити або підводити тепло
 5. Ущільнювати з'єднання
 6. Захищати гумові та пластикові деталі від старіння і руйнування
 7. Підвищувати електропровідність або ізолювати з'єднання

 

Щоб виконувати перелічені та інші функції у різних їх поєднаннях мастильні матеріали повинні мати певний набір властивостей - агрегатний стан, в'язкість, термостійкість, хімічна стійкість, сумісність з конструкційними матеріалами, адгезія, вологостійкість, стійкість до впливів хімічних середовищ і газів і так далі.

В одному мастилі реалізувати всі можливі, часто суперечливі, властивості неможливо. Наприклад, неможливо створити мастило, що володіє одночасно електроізолюючими властивостями і високою електропровідністю. Тому для вузлів, що працюють в самих різних умовах, створена велика кількість змащувальних матеріалів різних видів.

Вони виробляються як в певному агрегатному стані (рідкі масла, пластичні мастила, компаунди, тверді порошки та антифрикційні покриття), так і у вигляді багатофазних систем. Компоненти таких матеріалів хімічно не взаємодіють один з одним і не утворюють розчинів. До багатофазних відносяться дисперсії (оливи з антифрикційними наповнювачами) і пасти (тверді мастильні речовини, дисперговані в мастильних рідинах).

Класифікація мастильних матеріалів за агрегатним станом виглядає наступним чином.

Багато вузлів тертя вакуумних систем, обладнання, що працює під тиском, точних приладів, електричного обладнання, обладнання, що працює у водному середовищі або в екстремальних умовах навколишнього середовища пред'являють до мастильних матеріалів вимоги на тільки по зниженню тертя і зносу, але і за необхідними захисними, герметизирующими , електроізоляційними або теплопровідними властивостями.

Найбільш повно поєднати в собі перераховані і інші властивості можуть тільки компаунди - це виділені в особливу категорію пластичні мастильні матеріали (мастила-герметики), виготовлені на базі високов'язких силіконових олив і неорганічних інертних наповнювачів.

Провідним виробником таких матеріалів є корпорація Dow, яка випускає силіконові компаунди під торговими марками DOWSIL (стара назва Dow Corning) і Molykote.

 

Склад компаундів DOWSIL і Molykote

Компаунди DOWSIL і Molykote мають унікальні властивості, які досягаються ретельним підбиранням компонентів і їх пропорцій в складі, а також використанням інноваційних технологій при виготовленні.

В якості базового масла компаунди використовують безбарвну кремнійорганічну рідину (олігоорганосілоксан) з високою кінематичною вязкістю, що досягає декількох тисяч Сантістокс. Це масло загущується кремнеземом (SiO2), політетрафторетіленом (C2F4)n або оксидом цинку (ZnO). Для додання нових властивостей або підвищення експлуатаційних характеристик в формулу компаундів включені різні присадки.

Базова олива

Базова олива визначає основні властивості компаундів:

 • Незначна зміна в'язкості в залежності від температури
 • Широкий діапазон експлуатаційних температур від -40 ...- 60 ° C і нижче до +200 ° C ... + 300 ° C
 • Хімічна інертність і стабільність
 • Дуже низький тиск насичених парів
 • Нерозчинність в воді
 • Гідрофобність (здатність відштовхувати воду)
 • Висока змочувальна здатність (низький коефіцієнт поверхневого натягу)
 • Розчинність у спиртах і ароматичних вуглеводнях
 • Високі діелектричні властивості, практично не змінюються при коливаннях температури або параметрів електричного кола
 • Низька пожежна небезпека
 • Нетоксичність

 

Загустителі

Формула більшості перших силіконових компаундів заснована на застосуванні неорганічних сполук (оксид цинку, кремнезем). В даний час все частіше як загусники застосовуються органічні полімери (наприклад, ПТФЕ - політетрафторетилен).

В ході протікання хімічних процесів при виробництві загущувач подрібнюється. У разі використання дисперсного кремнезему, наприклад, розмір його кулястих частинок досягає 5 ... 50 мкм, а питома поверхня при цьому стає дуже великою (до 150 ... 1000 м2 / г). Таким чином компаунд набуває гідрофобні властивості.

При контакті з деталями частки такого розміру вільно перекочуються по поверхні, при цьому не ріжуть і не дряпають її. Заповнюючи мікронерівності поверхні частинки SiO2 зчіплюються з поверхневим шаром металу, змінюючи його властивості. Багаторазово впливаючи на поверхню частинки кремнезему щільно упаковуються і згладжують мікрорельєф. При цьому дуже знижується коефіцієнт тертя.

Завдяки тому, що SiO2 при нагріванні не плавиться і залишається в одному і тому ж фазовому стані температурно-в'язкісні характеристики компаундів на базі цього загустителя в основному визначаються в'язкісно-температурними характеристиками базового масла.

Силіконові компаунди на основі силіконових олив і дрібнодисперсного кремнезему (сілікагелевого мастила), характеризуються хорошою адгезією, протизношувальними, протівозадірнимі і діелектричними властивостями, мають низьку летючість, високу хімічну і водостійкість, зберігають властивості в діапазоні температур від -40 до до +200 ... + 230.

Основні характеристики компаундів Molykote і DOWSIL

Силіконові компаунди Molykote і DOWSIL розроблялися як розділові склади - нетвердіючі діелектричні речовини, що створюють антиадгезійний шар між змащуваними поверхнями. Однак набір експлуатаційних властивостей цих матеріалів виявився настільки вдалим, що компаунди з успіхом стали використовувати і для вирішення інших трибологічних завдань. Найпопулярнішим застосуванням виявилося змазування і герметизація як нерухомих, так і рухомих сполук.

Клас консистенції цих унікальних матеріалів по системі NLGI зазвичай відповідає 2 або 3 - вони нагадують пластичні густі мастила.

 

Компаунди Molykote і DOWSIL володіють наступними властивостями:

 1. Сумісністю з гумами і пластмасами
 2. Хімічну стійкість (Molykote 4 (стара назва Dow Corning 4), Molykote High Vacuum Grease (стара назва Dow Corning High Vacuum Grease), Molykote 111)
 3. Стабільністю властивостей в великому діапазоні умов експлуатації
 4. Термостійкістю до +200 ° С і вище
 5. Низькою летючістю і працездатністю в вакуумі (Molykote High Vacuum Grease, Molykote 111)
 6. Високими діелектричними властивостями (Moykote 4, Molykote 7 (стара назва Dow Corning 7), Molykote Vacuum Grease, Molykote 111)

Силіконові компаунди можуть одночасно виконувати дві, на перший погляд, суперечливі функції - вони не тільки змащують, а й герметизують. При цьому рухливість з'єднання зберігається.

 

Ці матеріали безпечні для здоров'я людини. Багато з них (Molykote 4, Molykote 7, Molykote High Vacuum GreaseMolykote 111) мають допуски NSF на контакт з продуктами харчування (ANSI 51) і питною водою (ANSI 61).

 

Таблиця 2. Основні характеристики компаундів і DOWSIL і Molykote

Компаунд

Призначення

Колір

  Температури експлуатації, °C

Клас консистенції по NLGI

Виділення
масла за 24 години при температурі 200 °C, %

Випарення масла за 24 години при температурі 200 °C, %

Підвищенні електроізоляційні властивості

Харчовий допуск

Molykote 111

Смазка, герметизация, электроизоляция

Белый или светло-серый, прозрачный

 -40…+204

3

0,5

2

+

+

Molykote 4

Смазка, герметизация, электроизоляция

Белый, полупрозрачный

-57…+204

2

4,5

1,4

+

+

Molykote High Vacuum Grease

Смазка, герметизация

От белого до серого, полупрозрачный

-45…+200

~2

0,5

2,0

-

+

Molykote 7

Защитное покрытие, разделительный состав

Белый, полупрозрачный

-40…+204

1

6,5

0,8

+

+

DOWSIL 340

Эффективный теплоотвод

Белый

-45…+200

2

0

0,35

-

-

Molykote G-807

Эффективная смазка пар трения металл/пластмасса и металл / резина с защитными функциями

Белый

-40…+150

-

0,5

1,0

 -

-

 

Застосування компаундів

Область застосування компаундів повністю визначається їх робочими якостями.

Так, компаунд Molykote 4 був випущений в 1942 році в якості електроізоляційного складу. Цьому сприяли відмінні діелектричні властивості і дугостійкість матеріалу. Склад ефективно запобігав пробоям електросистем авіатехніки. Завдяки цим же властивостям в даний час Molykote 4 застосовується в системах запалювання автомобілів, для герметизації рознімних електроз'єднань та ін. Завдяки високим змащувально-герметизуючим властивостям багато виробників рекомендують Molykote 4 для обслуговування гумових і пластикових деталей, для підвищення герметичності пневмоклапанів.

Густі силіконові компаунди Molykote 111 і Molykote High Vacuum Grease відрізняються малими значеннями випаровування і виділення оливи. Це дозволяє застосовувати їх в вакуумних системах і системах під тиском для змазування, герметизації та ущільнень. Molykote 111 і Molykote High Vacuum Grease відмінно себе зарекомендували при змазуванні сальників і ущільнень, а також елементів запірної і регулюючої арматури.

Ці матеріали зберігають свої властивості під впливом води, в тому числі морської, і в суворих погодних умовах, тому широко застосовуються в якості герметиків для суднового обладнання. Завдяки стійкості до хімічно агресивних середовищ вони застосовуються для створення хімічних бар'єрних складів.

Molykote 111 має хороші діелектричні властивості. Завдяки густій консистенції його зручно використовувати для герметизації високовольтних електроконтактів.

Термостабільний компаунд Molykote 7 стійкий до окислення. Він хімічно не взаємодіє з металами і пластмасами, не розчиняється у воді, мінеральних маслах і спиртах. Завдяки цим характеристикам Molykote 7 використовується в якості розділового середовища, а також для змащення і захисту обладнання по переробці полімерів і еластомерів, а також при виробництві керамічних виробів, в плавильному і ливарному виробництві, при формуванні зварних швів і т.п.

Компаунд DOWSIL 340 має високий коефіцієнт теплопровідності, тому його використовують для забезпечення ефективної передачі між металевими, пластиковими та керамічними елементами як проміжного середовища. Незначна зміна фізико-хімічних характеристик в дуже широкому діапазоні температур дозволяють застосовувати цей компаунд для обслуговування систем охолодження двигунів авіаційного транспорту та іншого особливо відповідального обладнання.

Силіконовий компануд Molykote G-807 також характеризується широким діапазоном робочих температур. Він має в своєму складі модифікований політетрафторетилен, що забезпечує цьому матеріалу високі антифрикційні властивості і стійкість до корозії, сумісність з багатьма полімерами і еластомерами. Основна область застосування компаунда - змазування пар тертя пластик / метал і метал / гума електромеханічного обладнання.

Відомо, що контакт традиційних мастил з водою або продуктами харчування призводить до погіршення їх смакових характеристик і може принести шкоду здоров'ю людини.

Саме тому силіконові компаунди Molykote з харчовими допусками виявляються оптимальним рішенням при експлуатації обладнання питного водопостачання і харчових підприємств.

Силіконові компаунди Molykote 111, Molykote 4, Molykote 7 і Molykote High Vacuum Grease мають харчові допуски NSF / ANSI 51 (матеріали для застосування в обладнанні при виробництві продуктів харчування) і NSF / ANSI 61 (матеріали для застосування в системах питного водопостачання), а Molykote 111, Molykote 4 і Molykote 7, крім того, відповідають вимогам стандарту FDA 21 CFR 175.300 (для матеріалів з можливістю випадкового контакту з продуктами харчування). Компаунд Molykote 111 має схвалення на застосування в системах питного водопостачання від організації WRAS (Water Regulations Advisory Scheme).

Всі ці допуски і дозволи підтверджують абсолютну безпеку силіконових компаундів для здоров'я людини.

Унікальний набір фізико-хімічних властивостей і характеристик силіконових компаундів Molykote і DOWSIL, забезпечує їх ефективну експлуатацію в таких галузях виробництва і застосуваннях, в яких інші матеріали виявляються безсилими.

 

 • Maestro
 • Mastercard
 • Приват24
 • Visa