Різьбова паста Molykote P-37 підвищує надійність електростанцій

Різьбова паста Molykote P-37 має велике значення в безпечній роботі електричних станцій. Рекомендується для різьбових сукупностей основних компаній, включаючи General Electric, Siemens, Pratt & Whitney.
 
Надійність виробництва електричних станцій безпосередньо пропорційна всім конструкціям, компонентів і супутніх матеріалів, використовуваних в цих обладнаннях. Тому підвищені вимоги пред'являються до мастил для різьбових з'єднань, які можуть підігріватися в газотурбінах теплової електростанції до +950 градусів.
 
Різьбові з'єднання виготовлені з жаростійких сплавів, що містять нікель і хром для стійкості при максимальних температурах.
 
Особливість елементів з цих металів полягає в тому, що, незалежно від їх високої надійності, оксидна оболонка на площині витончена і не може повністю зламати боки при затягуванні або розбиранні різьбових сукупностей. В результаті виникає защемлення різьблення і заклинювання при прямій втрати фізичної активності поєднання.
 

 

Щоб створити додатковий шар поділу між контактними поверхнями, при створенні використовуються спеціальні мастила. Дане відшарування має забезпечувати необхідну зажимну напругу і показник тяжіння в певному діапазоні 0,12 ... 0,14. Ці умови особливо важливі для фланцевих сполучень, що вимагають однакового затягування по колу для запобігання руйнування і втрати ущільнення.

 

Розкладання різьбових з'єднань електростанції виробляється при регулярних перевірках оснащення. Але, коли при їх виробництві використовувалося не те мастило, то неруйнуюче розкладання стало недоцільним. Тоді необхідно відрізати шурупи або дюбелі, а частини висвердлити з щілин. Дані процедури дуже складні і значно підвищують тривалість простою постачання.
 
Безліч побутових проблем з'являються під час поломок болтів і шпильок, що може бути пов'язано з використаним матеріалом шестерні. Подібні наслідки можуть виникнути до втрати щільності, відпливи і, отже, несправностей на електричній станції. Багатофункціональні різьбові пасти переважно мають легкоплавкі сплави, такі як свинець, олово і цинк.
 
З підвищеними температурами ці сплави розтікаються і виходять з пасти по краях зерен тугоплавкого сплаву. Це робить метал елемента нарізного сполучення крихким, що зменшить його надійність і поломку під навантаженням.
 
Прості мастильні матеріали зазвичай містять сірку, хлор або фтор в різних кількостях і їх поєднання, що викликають ламкість матеріалу різьбових частин і послужили причиною до їх руйнування.

Резьбовая паста Molykote P-37

 
До того ж, при надзвичайно підвищених температурах у воді або парі швидкість утворення іржі швидко підвищується. Пасти на нікелевій основі сприятливо захищають від іржі в середовищі використання, але не придатні через їх збільшену канцерогенність.
 
Роздільні блоки оснащення АЕС в ході використання переносять радіаційне випромінювання. Деякі елементи простих мастил перетворюються в радіаційні ізотопи і стануть виділятися. Особливі мастильні матеріали, використовувані для різьбових сукупностей подібних конструкцій, не мають компонентів (наприклад, сурма), що є джерелом викидів під час роботи самого реактора.
 
Раніше мастила на підставі мінералу в основному використовувалися для різьбових сукупностей, що піддають впливу води і пари. Однак при надзвичайно підвищених температурах мінерал оперативно втрачає змащувальні властивості, що ускладнює розбирання, це створює велику напругу на сполучні компоненти і це регулярно призводить до такої поломки.
 

 

Асортимент необхідних матеріалів DuPont містить високотемпературну пасту для різьблення Molykote P-37, що вирішує ці проблеми кріплення.

 

 

Згодом довгих наукових вивчень і перевірок, проведених з великими розробниками облаштування, була створена формула нової пасти - вона зроблена на напівсинтетичному маслі і твердому мастилі - порошку високого дисперсного діоксиду цирконію. Він не містить металів, а вміст сірки і галогенів не досягає 0,025% і 0,020% відповідно до них.

 

Основні характеристики Molykote P-37:

  • Відтінок: темно-сірий
  • Клас змішування по NLGI: 1
  • Інтервал діючих температур: -30 ... +1400 градусів
  • Допустиме навантаження (зварювальний навантаження по ASTM D 2596): 4000 Н
    Індекс тяжіння в болтове з'єднання, для торця / для різьблення: 0,09 / 0,15

 

За рахунок грунтовно обраного співвідношення частин паста Molykote P-37 добре підходить для різьбових сполучень з термостійкими матеріалами. Під час установки вона робить сильну затискну напругу, запобігши знос і заплутування різьблення. Навіть після тривалого використання при самих високих температурах розбирання цих поєднань не складає труднощів.

 

 

Ця паста застосовується не тільки для компонентів силових установок з високими температурами. Ця маса - відмінний вибір для різьбових сполучень та інших пристроїв: насосів в хімічній індустрії, бурових установок і геофізичного обладнання в нафтогазовій сфері, засувок в металургійній галузі.

 

 

  • Maestro
  • Mastercard
  • Приват24
  • Visa