Мастило Molykote Р -1900 для підшипників, що використовуються в жаровнях рослинних масел

Рослинна олія - важливий в харчовому виробництві і дуже необхідний продукт для життя всіх людей. У харчовому виробництві рослинне масло застосовується під час виготовлення кондитерських виробів, а також майонезів, салату та інших харчових виробів. У технічній індустрії вони використовуються у виробництві мильних виробів, клеїв, гліцеринів і так далі.

Технологічний процес виробництва соняшникової олії включає ряд етапів. Спочатку насіння соняшників очищають і лущать. Сенс цих операцій у звільненні насіння від бур'янів і металевих речовин, відділення ядра від оболонок. Потім йде процес руйнування клітинних структур насіння, після якого виходить мятка. Далі вона піддається водотерміческому обробленню і обсмажуванню в спеціальній жаровні.

Обсмажування мятки - найважливіший технологічний процес, завдяки якому вона здобуде необхідну пластичність, при цьому полегшується віджим масла на пресі. Протягом обсмажування вологість мятки зменшується до 5-7%, а температура збільшується до +115 °С. Сама мятка перетворюється в мезгу, яку далі пресують і при цьому утворюється олія та макуха. Частка масла в макусі досягає 15%, воно виходить після фільтрації, а також рафінації.
 
Для отримання рослинних масел застосовується спеціальне обладнання, а іноді й цілі лінії, в які входить шнековий прес, а також завантажувачі, семенорушки, жаровні і збірники масел.
 
Жаровня грає найважливішу роль. Вона потрібна для підготовки олійного насіння і макухи для вилучення рослинних масел методом їх влаготеплового оброблення в чані при одноразовому або дворазовому пресуванні.

Найбільш проблемна частина жаровні - це підшипники ковзання.

Навіть незважаючи на те, що вони робляться з досить міцних матеріалів (бронзи), негативний вплив на них чинять критичні умови використання:

 • Швидкість обертання - приблизно 30 обертів на хвилину
  Робоча температура досягає +180 градусів Цельсія
  Високе навантаження
  Підвищені вологості
  Випари

 

На багатьох виробництвах в підшипниках жаровні використовується мастило Циатім-221, але під дією дуже високої температури воно швидко вигорає. До того ж, це змащення без харчового допуску, який вкрай необхідний при роботі з харчовими продуктами.

Кращий варіант для підшипників ковзання жаровні - мастильна паста Molykote Р-1900. Вона створена для довготривалого змащування поверхонь, які піддаються високому навантаженню і температурі, а також з допуском контакту з їжею H1.

Густа світла паста Molykote P-1900 має тверді мастильні речовини в складі, ефективно використовується в різному обладнанні харчового виробництва, показує такі експлуатаційні параметри:

 • Висока несуча здатність
  Низький коефіцієнт тертя
  Хороша водостійкість
  Робота в широкому температурному діапазоні: -30 °C ... + 300 °C
 • Maestro
 • Mastercard
 • Приват24
 • Visa